Večerní a noční závody mě vždycky, co by aktivního běžce lákaly a lákají. Mají totiž úplně jinou atmosféru.

Proto jsem se společně se svým týmem rozhodl, udělat ve Vlašimi na podzim 2017 1. ročník Nočního běhu vlašimským parkem, aby si místní přišli na své. Plán byl jasný – za co nejméně peněz udělat co nejhezčí závod. Na start nakonec dorazilo překvapujících 145 běžců (platících téměř 160). Prvním 100 registrovaným jsme navíc věnovali čelovku, aby si ze závodu také něco odnesli. Navíc se nám podařilo nasvítit některé ze zajímavých míst vlašimského parku, které běžně v noci svítit neuvidíte, tedy starý hrad, čínský pavilon a dvě vyhlídky v parku (nad loukou a u Samsona). Atmosféra prostě nádherná a závod se povedl.

2. ročník se běžel již s jasným cílem, předčít svou kvalitou ten první a vše ještě více zdokonalit. Povedlo se :). Na start se postavilo 148 běžců (platících bylo 164). Prvním 50 registrovaným jsme opět věnovali čelovku zdarma. Pokud jde o nasvícení památek v parku, udělali jsme pro to ještě více – více světel s lepšími parametry, u startu/cíle nechyběla mlha a plameny …

3. ročník tohoto závodu proběhl v sobotu 12. října. Na start se tentokrát postavilo zatím nejméně běžců – 128 (předem registrovaných bylo 141), proto jsme z finančních důvodů neměřili pomocí čipové časomíry, ale ručně stopkami. Závod se ale i tak vydařil a díky finanční podpoře od Středočeského kraje se nám podařilo nejen závod uspořádat, ale dokonce rozšířit počet osvětlených míst z dřívějších 5 na současných 8.

za team Nočního běhu vlašimským parkem
J. & O.