Tak a je to za námi …

Pro tento rok máme hotovo a vy snad v pořádku odběhlý 3. ročník našeho závodu. Na start se mohlo postavit 141 běžců, ale někteří předem zaregistrovaní svou účast vzdali a tam jsme na startovní čáře napočítali 128 usměvavých tváří, toužící po tom, užít si tento běh.

Na startu Vás přivítala MUDr. Petra Polívková, členka rady města Vlašim, aby vás úderem 19:00 vpustila startovním výstřelem na trať tohoto ročníku.

Rozšířili jsme místa, která byla nasvícena, takže jste si díky velmi dobré spolupráci s Dobrovolnými hasiči Vlašim, kteří se starali od brzkého odpoledne o hlídání stanovišť, mohli dopřát pohled na osvětlený starý hrad, čínský pavilón, sochu vydry a kobylky, kamenný most u Znosimské brány a také dvě vyhlídky nad loukou a u Samsona.   

První muž – Štěpán Neděla doběhl do cíle v rekordním čase 27:47, následován Rudolfem Jánošíkem a Lubošem Albrechtem. Mezi ženami nenašla přemožitelku Andrea Adamcová, která si vylepšila o pár vteřin loňský čas a cílovou lajnu proťala v čase 33:54. Za ní doběhla Nikol Petrásková a Hana Jiroušková.

Všichni výše uvedení získali originální 3D poháry ve tvaru čínského pavilonu a také hodnotné ceny. Všem ostatním patří velké díky za to, že jste za námi do Vlašimi přijeli, a snad jste si celý závod náležitě užili.

Jen zmínku ke značení: trať jsme se snažili udržet od sobotního rána co nejvíce označenou, svítící tyčinky jsme věšeli doslova “na poslední chvíli” ale i tak bohužel chemická světla lákají nenechavce natolik, že nám je ve velkém z trasy strhávali. 

Za celý tým pořadatelů J & O. 

Výsledková listina
Fotogalerie (bude doplněno během tohoto týdne)